Projekty

Drukuj
Kategoria: Stałe artykuły
Opublikowano Super User

Wykończenie kościoła w Kongo

Biuro Misyjne oo. Bernardynów MUTIMA działa zaledwie od kilku miesięcy a już mamy wspaniałą wiadomość,
którą pragniemy się z wami podzielić. Kilku naszych misjonarzy pracuje wytrwale w Demokratycznej Republice Konga. Trwają oni na posterunku wiary już od kilkudziesięciu lat. Dzięki naszemu Biuru i wspaniałomyślności kogoś o dobrym sercu możemy pomóc w wykończeniu kościoła w jednej z naszych misji. Prawie 50 000 PLN zostało przesłanych na konto naszych współbraci. o. Stanisław Smosna, OFM jest odpowiedzialny za doprowadzenie projektu do szczęśliwego końca. Z ostatnich wiadomości otrzymanych z Kongo, wiemy, że fundusze już dotarły, prace jednak muszą poczekać do czasu zakończenia pory deszczowej. W tym czasie drogi są praktycznie nieprzejezdne. Wszędzie błoto i głębokie kałuże. Będziemy informować o postępach prac wykończeniowych. Dziękujemy dobroczyńcy za gest miłości i solidarności. Będziemy informować o postępach prac.


Instalacja elektryczna w internacie w RushooceNie tak dawno na naszej stronie ukazał się artykuł s. Angeliki z prośbą o pomoc w ukończeniu budowy internatu dla dziewcząt uczących się w jej szkole. Dziewczęta z najuboższych rodzin, bez szans na jakiekolwiek wykształcenie w jej Centrum uczą się jak szyć, wyszywać, gotować, piec ciasta, poznają podstawy języka angielskiego i zasad codziennej higieny i zdrowia. Problemem było miejsce gdzie mogłyby bezpiecznie mieszkać. Powstaje duży internat z przylegającym do niego projektem gospodarczym. Nasze biuro wsparło budowę ufundowaniem instalacji elektrycznej. Projekt w toku. Życzymy siostrze sukcesu!

 

 


 

Adopcja na odległość

Adopcja na odległość to wspaniały projekt przynoszący nam wiele radości. Daje on szansę najbardziej bezbronnym - dzieciom na lepszą przyszłość. W tej chwili (06.12.2013 - św. Mikołaja) mamy zaadoptowanych 13 dzieciaków. Adopcja polega na opłacaniu czesnego w szkole dla konkretnego dziecka. W chwili obecnej wspomagamy dzieci z wioski Rushooka i z Rodzinnego Domu Dziecka w Mbarara. Nowy rok szkolny w Ugndzie rozpoczyna się w styczniu i nasze dzieci ruszą do szkoły zdobywać wiedzę. Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym projekcie pomagają, a których nazywamy "rodzicami adopcyjnymi". 

 


Instalacja elektryczna w internacie dla dziewcząt w Rushooce

Moc serdecznych pozdrowień z pięknej Rushooki!

Bardzo jestem wdzięczna za WASZ DAR SERCA – wsparcie finansowe – 2,000 Euro na pomoc w budowie internatu dla dziewcząt w Rushooka.

Kilka słów o procesie budowy…. Z końcem lipca z powodu braku funduszy zakończyliśmy prace przy budowie internatu dla dziewcząt, który jest pod dachem, ma założone już instalacje kanalizacyjne i wybudowane szambo. Mając małe  wsparcie od Przyjaciół,  czterech pracowników kontynuowało prace przy wykańczaniu niektórych pomieszczeń. Akurat zakończyliśmy budowę – tylko pod dach - domu przeznaczonego na 3 magazyny, lokalne toalety i prysznice, otwartą kuchnię i miejsce na opal. Nie mogąc kontynuować prac w internacie, ponieważ wcześniej trzeba było zrobić instalację elektryczną i sufit – a na to nie miałam wystarczających funduszy - postanowiliśmy wykończyć niektóre pomieszczenia w drugim budynku. Mogąc kupić piasek, duże i małe kamienie, cegły, cement…. otynkowaliśmy kilka pomieszczeń i zrobiliśmy podłogę. Założyliśmy też 3 metalowe okna w magazynach oraz drzwi.

Czytaj więcej  http://www.misje.bernardyni.pl/index.php/98-raport-z-rushooki

Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA
ul. Bernardyńska 46
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 338766304 w. 244/237 ; 506 249 452

Bank Zachodni W.B.K. S.A. oddział w Krakowie
75 1500 1142 1211 4003 4118 0000