O NAS

Trafiliście na stronę FSM (Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego). Nazwa naszej organizacji „MUTIMA” to słowo pochodzące z języka Runyankole którym posługuje się plemię zamieszkujące południowo-wschodnie tereny Ugandy. W języku polskim mutima znaczy SERCE. Wybraliśmy tą nazwę gdyż tradycyjnie to serce właśnie jest siedliskiem miłości i współczucia. Tam biorą początek dobre czyny i chęć otwarcia na drugiego człowieka.

Jesteśmy oficjalnym biurem do spraw misji Prowincji Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Polsce znanej pod nazwą Bernardyni. Prowincja nasza powstała już w roku 1453 w Krakowie i od samego początku rozwijała działalność misyjną. Szczególne zainteresowanie i sukcesy misje nasze odnosiły na terenach wschodnich Rzeczypospolitej. Wszyscy słyszeli z pewnością o Lwowie, Sokalu, Zbarażu…

W czasach nowożytnych prowincja bernardyńska nadal zaangażowana jest w pracę misyjną Kościoła i Zakonu Braci Mniejszych. Bernardyni pracują w Afryce, Ameryce Południowej, Bliskim Wschodzie i Europie Zachodniej.

Nasze biuro ma na celu propagowanie ducha misyjnego w przestrzeni Polskiego Kościoła ze szczególnym uwzględnieniem wiernych zgromadzonych wokół „naszych” bernardyńskich placówek. Pragniemy stworzyć zaplecze modlitewne i finansowe dla naszych misjonarzy i ich ciężkiej pracy. Chcemy tego dokonać za pomocą FUM (Franciszkańskiej Unii Misyjnej), Programu Adopcji na Odległość, zbierania intencji mszalnych dla misjonarzy, organizowanie wystaw, koncertów i spotkań z misjonarzami. Być może w niedalekiej przyszłości zaczniemy również przygotowywać wolontariuszy pragnących podzielić się swoimi talentami i czasem z potrzebującymi. Biuro nasze znalazło swoją siedzibę przy Sanktuarium Maryjno-Pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie znajduje się również wystawa misyjna. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego ośrodka.

Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA
ul. Bernardyńska 46
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 338766304 w. 244/237 ; 506 249 452

Bank Zachodni W.B.K. S.A. oddział w Krakowie
75 1500 1142 1211 4003 4118 0000