Misjonarze w Zakopanem

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano fr. Teofil, OFM

Misjonarze budzą zazwyczaj nasz podziw. I słusznie, gdyż na tym romantycznym tle życia w ciekawym, egzotycznym kraju, w ciekawej kulturze maluje się zwykła ludzka kondycja. Tęsknota za krajem, choroby, samotność. Wakacje w kraju spędza się raz na trzy lata! Dlatego od kilku już lat sekretariaty misyjne wszystkich pięciu polskich prowincji Braci Mniejszych wspólnie organizują dla misjonarzy wakacje połączone z rekolekcjami. W tym roku wybór padł na nasz klasztor w Zakopanem. Od 17 czerwca przez trzy dni wsłuchiwaliśmy się w słowo Boga głoszone przez o. Alojzego Warota z prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie.

Popołudnia spędzaliśmy zwiedzając tatrzańskie zakamarki. Odwiedziliśmy pustelnię brata Alberta, sanktuarium na Krzeptówkach, zabytkowy cmentarz. Nie zabrakło posiłku w przyjemnej karczmie na Krupówkach.

 

W tym roku zaszczyciło nas swoją obecnością aż ośmiu misjonarzy! Pięciu z Boliwii i trzech z Afryki. Było to wspaniałe doświadczenie wspólnoty, dzielenia się doświadczeniami z pracy misyjnej, opowieści o różnych przygodach, snucie planów. Wszyscy uczestnicy podkreślali wartość doświadczenia wspólnoty. Życie wspólne jest przecież jednym z głównych założeń św. Franciszka. Jest ono głęboką potrzebą każdej franciszkańskiej duszy. Mamy nadzieję na dalsze budujące spotkania tego typu w następnych latach.

 

 

Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA
ul. Bernardyńska 46
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 338766304 w. 244/237 ; 506 249 452

Bank Zachodni W.B.K. S.A. oddział w Krakowie
75 1500 1142 1211 4003 4118 0000